Novinka – spojení příhradových dřevěných konstrukcí technologií GREIM
14.07.2015
Novinkou, kterou do svého výrobního programu zavádí výrobce vazníků a krovů Karpen Plus, je technologie pro výrobu dřevěného příhradového nosného systému GREIM BAU. Konstrukci tvoří dřevěné hranoly (lepené lamelové dřevo, rostlé dřevo) spojované ve styčnících žárově pozinkovanými plechy, do kterých se nastřelují speciální hřebíky.
Statický návrh je prováděn dle zásad evropských norem, zejména pak Eurokód 5 (ČSN EN 1995-1-1).
Hlavní znaky technologie GREIM
1. Technologie umožňuje ekonomicky překlenout rozpony do cca 60 metrů bez vnitřních podpor.
2. Vzdálenost příhradových nosníků je obvykle 2 – 6 metrů.
3. Dá se použít také jako pohledová konstrukce (bez podhledu).
4. Styčníkové plechy mají tloušťku 1 - 1,75 mm (2 – 6 vrstev).
5. Hřebíky mají průměr cca 3 mm.
6. Výroba konstrukce se provádí v montážní hale, je tedy velmi přesná.
7. Dimenzování konstrukce provádí počítač s pomocí specializovaného softwaru.
Výroba konstrukce technologií GREIM:
Na začátku výrobního procesu je statický návrh konstrukce a příprava výrobní dokumentace. Poté dochází k přípravě řeziva, úpravě jednotlivých prvků podle pořezového schématu a impregnace dle požadavku investora. Pro zasunutí spojovacích plechů dochází k drážkování prvků příhrady a vytvoření speciálních kapes. Do těch jsou následně zasunuty spojovací plechy. Nedílnou součástí procesu výroby je kontrola geometrie příhradového vazníku. Na samém konci výroby jsou dokončeny styčníky nastřelením jednotlivých hřebíků a výstupní kontrola.
Výhody konstrukce technologií GREIM
- Není omezeno limitem pro příhradové konstrukce se styčníkovými deskami (30 metrů). Technologie je vhodná nejen pro velká rozpětí.
- Skryté styčníkové plechy znamenají vyšší pohledovou kvalitu.
- Vysoká požární odolnost této technologie - není limitována nízkou požární odolností styčníkových desek s prolisovanými trny.
- Jednodušší provedení montážních spojů na stavbě při přepravě konstrukce po částech.
- Vyšší únosnost spojů a tím lepší využití dřeva.
Porovnání technologií spojů příhradových dřevěných konstrukcí
Pro bližší informace kontaktujte přímo firmu Karpen Plus http://www.karpen-plus.cz/.
Foto zdroj: archiexpo, profinvestik, pollmeier, karpen-plus
- PR článek -
Článek byl zobrazen 24550 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místTepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.Domácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9Kvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.
Další články na téma Střechy a příslušenství

Také hledáte lék na pevné zdraví a dostatek energie? Zkuste denní světlo
Dny se postupně zkracují a stmívá se stále dříve. Proto bychom měli trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu, čerpat energii z přirozeného světla a ještě trochu si užít letních slunečních paprsků. Dostatek denního světla a přísun čerstvého vzduchu je výborná prevence proti nejrůznějším onemocněním a pozitivně ovlivňuje lidský metabolismus a psychické i fyzické zdraví. Ne nadarmo se říká, že kam nemůže světlo, tam musí lékař.

Druhy střešních krytin
Kvalitní střechu by chtěl mít každý, ale jak toho dosáhnout? Kromě celkové konstrukce střechy, tj. sklonu, použitých krovů atd. má na výsledné vlastnosti pochopitelně velký vliv výběr střešní krytiny. Jakou zvolit? To je těžká otázka, na kterou není jednoduchá odpověď.

Jak postupovat při rekonstrukci střechy?
Rekonstrukce střechy není jednoduchá záležitost, kterou by zvládl každý kutil. A tak pokud nejste vysloveně odborník, poraďte se raději s někým, kdo střechám rozumí, nebo oslovte specializovanou firmu. Co všechno rekonstrukce střechy zahrnuje a co je při ní třeba posoudit?

Okapy v zimě – jak zabránit poškození
Propadlé a poškozené střechy, zničené okapy a římsy překvapí každou zimu řadu majitelů. Při tání bývají nejvíce poškozeny okapy. Jak se bránit a jaké nejčastější problémy vás mohou v zimním období čekat, radí Marek Dítě, odborník z firmy Lindab.

Pálené střešní tašky se hodí na chalupu i moderní dům
Pálené střešní tašky jsou po mnoho let velmi oblíbenou střešní krytinou a jejich popularita stále roste. Tento léty osvědčený materiál vyniká totiž spoustou předností, jako je vzhledová a barevná stálost, dlouhá životnost a vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům. Navíc jsou pálené střešní tašky vyráběny z tradičního přírodního a ekologického materiálu.

Jak ušetřit náklady při rekonstrukci a stavbě nové střechy?
Snad každý, kdo plánuje rekonstrukci střechy nebo stavbu nového domu pečlivě zvažuje jak a kde ušetřit něco z plánovaného rozpočtu. Šetřit by se však nemělo na těch nesprávných místech. Přečtěte si proto několik tipů, jak ušetřit náklady a přitom neslevit ze svých požadavků na kvalitní střechu.

Jak ochránit okap před zamrzáním?
Střecha by měla dům chránit před nepřízní počasí všeho druhu, od horka přes vítr a déšť až po sníh. K tomu jí pomáhá také systém odvodu vody, nejčastěji ve formě okapů. Právě v zimě se však stává, že okapy neplní zcela svou funkci.

Jak probíhá rekonstrukce šikmé střechy rodinného domu?
Rodinné domy postavené před 40 i více lety byly navrhovány dle tehdy platných norem, trendů, možností stavebníků i dostupnosti materiálů. S rostoucími cenami energií i tlakem na jejich úsporu s ohledem na dopady na životní prostředí, řeší mnoho majitelů RD co nejrychlejší a nejsnazší cestu k úsporám. Jednou s cest je zateplení nebo rekonstrukce střechy. Jak taková rekonstrukce probíhá?