Správná izolace balkónů a teras firmou Dvořák – střechy s.r.o. zabrání průniku vody a dalším škodám
01.11.2016
Balkóny a terasy rodinných i bytových domů jsou uživateli velmi oblíbené, ale jsou také místem častého pronikání dešťové vody do stavební konstrukce. Balkóny a terasy by proto měly být správně zaizolovány, což lze provézt pomocí izolační fólie i dodatečně.
Balkóny a terasy jsou velmi problematickým místem z hlediska (ne)správné izolace a možného rizika zatékání dešťové vody do stavební konstrukce. Vlhkost následně způsobuje korozi kovových stavebních prvků nebo hnilobu dřevěných částí. Jednou z možností, jak tento problém vyřešit a jak rizikům předejít, je instalace speciální pochozí izolační fólie.
Izolační fólie Protan GT 2,4 mm má velmi bezpečný protiskluzový povrch, který je možné aplikovat na všechny druhy pevných podkladů – beton, dlaždice, dřevěný záklop apod. Fólie je 100% odolná proti průniku vody, která je pochopitelně garantována pouze při profesionální pokládce. Protan GT 2,4 mm je odolný vůči UV záření a nemění svoji barvu ani po letech intenzivního slunečního záření. Dodává se v několika barevných odstínech, a tak není problém barvu terasy sladit s barvou oken nebo fasády.
Pokládka a možnosti využití hydroizolační fólie
Instalace pochozí hydroizolační folie je vhodná všude tam, kde se dá očekávat vyšší míra provozu a zatížení – tedy balkóny, pochozí terasy a střešní terasy. Folie je vhodná také na střešní zahrady, tzv. zelené střechy, na kterých chceme docílit zajímavých estetických kombinací rostlin a dlažby nebo dřeva při použití jedné a totožné hydroizolační vrstvy.
Aplikace hydroizolační fólie je poměrně rychlá a jednoduchá, ovšem musí být provedena profesionálně. Nejprve je stávající balkón nebo terasa zbaven veškerých nečistot, na okraje jsou namontovány zářezové listy a profily z poplastovaného plechu a na neuzavřenou stranu balkónu okapnice. Na stávající povrch (beton, dlaždice apod.) je jako separační vrstva položena textilie, na kterou již přijde hydroizolační pás GT 2,4 mm ve zvoleném barevném odstínu. Při větších rozměrech terasy či balkónu jsou jednotlivé pásy přivařeny k sobě pomocí podkladního pásku tak, aby nemohla voda nikde protékat. U krajů a v rozích je fólie přivařena k poplastovanému plechu horkým vzduchem. Případné spáry kolem balkónových dveří a veškerá místa, kde se fólie stýká se zdí, jsou ještě zatmeleny transparentním silikonem, nebo polyuretanovým tmelem.
Takto odizolovaná terasa je nejen plně funkční, pochozí, je možné na ni používat zahradní nábytek, postavit květináče, gril apod., ale je také krásná a snadno udržovatelná.
Pokud byste rádi i vy váš balkón nebo terasu odizolovali a zrekonstruovali zároveň, obraťte se na firmu Dvořák Střechy, specialistu na montáž a renovaci plochých i šikmých střech.
Více informací najdete na http://www.dvorak-strechy.cz/.
Přečtěte si také
Střešní okna si nechejte namontovat od odborníků
Plochá střecha? Pro firmu Dvořák-střechy žádný problém!
Teplá voda a elektřina ze střechy do domu
- PR články -
Článek byl zobrazen 29303 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místDomácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9Tepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Kvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.
Další články na téma Zateplování a izolace

Průkaz energetické náročnosti budov – změny od 1. 1. 2013
Chcete prodat dům či byt? Asi byste měli vědět, že budete potřebovat průkaz energetické náročnosti budovy. Že nevíte, o co se jedná? V tomto článku se seznámíme s problematikou energetických štítků a energetické náročnosti budov a povíme si také, na kolik nás tyto inovace spojené s novelou zákona o hospodaření s energií vyjdou.

Odvrácená strana izolace aneb život v igelitu
Jste rádi, že nebydlíte v panelovém domě, ale ve zdravé stavbě z cihly nebo ze dřeva? Nuže, jen aby. Není vyloučeno, že ve skutečnosti žijete v igelitovém pytli, což zřejmě není velmi dobrá zpráva...

Foukaná tepelná izolace - minerální vata do trámových stropů
Výdaje spojené s vytápěním jsou často největším položkou nákladů na bydlení v rodinném domě. Měli bychom proto udělat maximum, abychom zamezili únikům tepla. Nejčastěji jsou to stropy a dutiny bez izolace, kudy odchází nejvíce tepla z vytápěného domu. Zabránit únikům může vhodně zvolená izolace.

Rekonstruovatelná neboli odvětrávaná fasáda do záplavových oblastí
Novým typem fasád pro rodinné domy jsou odvětrané fasády. Zkušenosti z loňských i letošních záplav potvrdily, že tento typ fasád je ideálním stavebním řešením pro domy v záplavových územích. Pokud byl dům zasažen povodní, jeho fasáda se jednoduše odmontuje, izolace se vysuší a poté se zdivo vrátí zpátky.

Více místa a pohody vám zajistí prodloužení balkónů nebo lodžií
Balkón je skvělá věc a najdeme pro něj spoustu praktického i relaxačního využití. Co dělat v případě, když není moc velký nebo se jedná o úzkou lodžii, kam se stěží postavíte? Řešením je prodloužení balkónu nebo lodžie. O co se jedná a jak prodloužení vypadá?

PUR IZOLACE – tepelné izolace v létě?
Rozhodně to zní paradoxně – tepelné izolace v létě, ale opak je pravdou. Z hlediska tepelných izolací střech je opomíjen efekt funkce izolace střechy proti teplu, respektive prohřívání objektu vlivem intenzivního slunečního svitu a vysokých teplot v letních měsících, v tzv. tropických dnech.

Dotace Zelená úsporám pokračuje až do roku 2030 a je ještě štědřejší
Pokud uvažujete o investici do zateplení domu nebo výměny oken, a rádi byste využili dotaci, vezte, že program Zelená úsporám stále běží, lze jí čerpat na více projektů a dokonce reaguje i na zvýšení cen stavebních materiálů. Na co lze čerpat dotaci a jak na to?

Zateplovací systém Cemix získal další ocenění
Zateplovací systém Cemix THERM P SILVER získal další prestižní ocenění – Hlavní cenu v soutěži Výrobek roku 2012. Vyhlášení 6. ročníku soutěže Výrobek roku proběhlo dne 27. dubna 2012 v Národním stavebním centru v Brně. Tuto soutěž pořádají vydavatelství Vega s.r.o. a NSC Brno. Hlavním partnerem soutěže byly Veletrhy Brno, odbornými partnery se stalo sedmnáct středních a vysokých škol stavebního zaměření.