Studentské projekty 2009/2010
22.05.2010
Ve dnech 29. - 30. dubna 2010 se konalo finále čtvrtého ročníku soutěže STUDENTSKÉ PROJEKTY 2009/2010. Hlavním organizátorem soutěže je společnost ŠPINAR – software s.r.o. Soutěž je určena pro všechny typy škol v České republice a na Slovensku, které ve výuce využívají programy TurboCAD a DAEX.
Cílem této mezinárodní soutěže je především podpořit výuku nových softwarových technologií na školách, motivovat zájem studentů, ponořit se co nejvíce do „problematiky“ programu TurboCAD a vytvořit díky těmto technologiím profesionální výstupy, které si žádá praxe.
Čtvrtého ročníku soutěže se zúčastnilo 21 škol z České a Slovenské republiky, z nichž jsme obdrželi celkem 41 studentských prací. Do finále pak postoupilo 25 soutěžních prací z těchto škol: SSOŠ Bardejov; MENDELU v Brně, Lesnická a dřevařská fakulta; SŠNO Bystřice pod Hostýnem; SOŠ a SOUTO Česká Třebová; SUPŠ HNN Hradec Králové; SOUT Chotěboř; SOŠD Krásno nad Kysucou; SOŠO a SOUŘ Moravský Krumlov; Gymnázium Nový Bydžov; SŠSD Ostrava-Zábřeh; SPŠ Považská Bystrica; ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská; SOŠ a SOUN Rosice u Brna; SOŠD Topoľčany; SOU a SOŠ, SČMSD, Znojmo s.r.o., Přímětická; SOŠT a SOU Znojmo; SOŠD Zvolen; SOŠ sv. Jozefa Robotníka Žilina.
Pro letošní ročník soutěže se spoluorganizátorskou školou stala Střední škola stavební a dřevozpracující Ostrava-Zábřeh. Soutěž proběhla ve spolupráci s Moravskoslezským dřevařským klastrem a celý projekt byl realizován za finanční spoluúčasti EU a ze státního rozpočtu ČR.
První den finále probíhal v prostorách SŠSD Ostrava-Zábřeh. Na programu byla obhajoba studentských projektů, při níž studenti osobně prezentovali své projekty odborné porotě, složené z vysokoškolských profesorů, vyučujících ze středních a odborných škol a odborníků z praxe. V průběhu prezentace obhajob hodnotili studentské projekty také učitelé a mediální partneři soutěže.
Členové poroty následně zvolili tyto vítězné projekty: 1. místo obsadila Jana Bubáková SUPŠ HNN Hradec Králové, 2. místo obsadil Michal Papuga MENDELU v Brně, LDF, který získal také Cenu médií. 3. místo obsadil Tomáš Sapík ČZU v Praze, FLD. Cenu učitelů získal Miroslav Beran Gymnázium Nový Bydžov. Letos poprvé byly hodnoceny nejúspěšnější projekty v následujících kategoriích: 1. místo v nábytkářské kategorii získal Pavel Píša SUPŠ HNN Hradec Králové; 1. místo ve strojařské kategorii obsadili Luboš Mašek a Pavel Pavlas SOUT Chotěboř a 1. místo ve stavařské kategorii získal Viliam Šištík SPŠ Považská Bystrica.
1.místo v Hlavní kategorii soutěže Jana Bubáková, SUPŠ HNN Hradec Králové
1.místo ve strojařské kategorii Luboš Mašek a Pavel Pavlas, SOUT Chotěboř
2.místo v Hlavní kategorii soutěže a Cena médií Michal Papuga, MENDELU v Brně, LD
3.místo v Hlavní kategorii soutěže Tomáš Sapík, ČZU v Praze, FLD
Cena učitelů Miroslav Beran, Gymnázium Nový Bydžov
Po obhajobách studentských prací následovalo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže, za přítomnosti významných osobností, generálních partnerů soutěže, sponzorů a mediálních partnerů. Podpořit studenty přišli: děkanka Fakulty stavební, VŠB Doc. Ing. Darja Kubečková – Skulinová PhD.; Ing. Jana Trombíková z odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství Mgr. Věra Pálková. Z řad partnerů soutěže se finále zúčastnili: Ing. Jan Poledník (MSDK); Monika Pěnčíková (ArcelorMittal); Ladislav Jelen (kuchyně ORESI); Dana Hušková (Therm s.r.o.); Arnošt Tulinger (DAV a.s.); Ing. František Kroček (Ostravské stavby a.s.); Ing. Zdeněk Albrecht (Bytostav a.s.).
Pro účastníky byl připraven také bohatý doprovodný program, který probíhal v areálu hornického muzea Landek. Zde byla účastníkům představena expozice báňského záchranářství a všichni měli v rámci prohlídky jedinečnou možnost, na vlastní kůži vyzkoušet fárání do dolu a dozvědět se o těžbě nerostných surovin v ostravském regionu. V rámci představení hornických tradic se podávala typická hornická svačina a vybraní účastníci byli přijati do cechu hornického tzv. skokem přes kůži. První finálový den byl pak zakončen společenským večerem v restauraci Harenda za doprovodu hudební skupiny Baracuda.
Zástupci nejúspěšnější školy v soutěži a ocenění studenti, zprava: vítězka soutěže Jana Bubáková (SUPŠ HNN Hradec Králové); 2. místo v hlavní kategorii soutěže a Cena médií Michal Papuga (MENDELU v Brně, LDF); 1. místo v nábytkářské kategorii Pavel Píša (SUPŠ HNN Hradec Králové); Mgr. Václav Kosina a Ing. Luděk Jekl (SUPŠ HNN Hradec Králové).
Druhý finálový den pokračoval v prostorách spolupořadatelské školy Soutěží dovedností, při níž studenti uplatnili své dosavadní zkušenosti a prokázali praktické dovednosti při práci v programu TurboCAD. Odborná porota jejich výkony zhodnotila a vybrala tyto tři výherce Soutěže dovedností: 1. místo Vojtěch Klus SŠNO Bystřice pod Hostýnem; 2. místo: Marek Hankovský SSOŠ Bardejov; 3. místo: Martin Majerčík TU vo Zvolene, Drevárska fakulta.
Kromě těchto cen udělila odborná porota ještě zvláštní ceny: Cenu za animaci získal Radko Švec SOŠD Zvolen. Cenu za prezentaci získal Jiří Hlávka SOU a SOŠ, SČMSD, Znojmo s.r.o., Přímětická a Cenu za odbornou prezentaci získal Arnošt Vespalec SOŠO a SOUŘ Moravský Krumlov. Na základě všech výsledků byla zvolena Nejúspěšnější školou v soutěži STUDENTSKÉ PROJEKTY 2009/2010, pořádané společností ŠPINAR – software s.r.o. Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové.
Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi hodnotné ceny od hlavního organizátora společnosti ŠPINAR – software s.r.o., od sponzorů a od mediálních partnerů soutěže.
Celá akce proběhla v příjemné přátelské atmosféře. Z pozitivních reakcí účastníků finále a především studentů je zřejmé, že čtvrtý ročník byl úspěšný a přínosný. Věříme, že studenti i ostatní příznivci programu TurboCAD zachovají soutěži přízeň i v příštím ročníku, jehož finále se uskuteční v Hradci Králové.
Autor: Eva Komoňová, Manažerka školských projektů společnost ŠPINAR - software s.r.o.
- Tisková zpráva -
Článek byl zobrazen 10229 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Domácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9Kvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místTepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.
Další články na téma Architekti a projektanti

Máte za sebou stavbu rodinného domu? Na řadě je kolaudace
Stavba rodinného domu je jednou z nejvýznamnějších investic v životě člověka. Vyžaduje si důsledné plánování, trpělivost i finance. Na jejím konci vás ale čeká ještě jedna důležitá věc, a to kolaudace. Až po té si můžete užívat své nové bydlení bez starostí.

Moderní architektura ve světě XX. - Muzeum islámského umění v Kataru
Loni v prosinci otevřelo veřejnosti své brány Muzeum islámského umění v katarském hlavním městě Dauhá. Stupňovitou budovu připomínající svým tvarem pyramidu krále Džosera v egyptské Sakkáře navrhl slavný architekt čínsko-amerického původu Ieoh Ming Pei, který u nás proslul zejména moderní dostavbou pařížského Louvru.

Moderní architektura XXIV. - Zastávka v Liberci
David Černý, autor proslulých miminek na Žižkovské věži, sochy obráceného koně na Václavském náměstí či čůrajících postav před pražským podnikem Hergetova cihelna, oživil jednu jinak fádní křižovatku v centru Liberce.

Moderní architektura XXI. - Porsche Museum ve Stuttgartu
Německé město Stuttgart je pro mnohé synonymem světa automobilů. Právě tady - na místě, kde už před sedmi desítkami let vznikaly první návrhy luxusních sportovních vozů - byla poslední lednový den letošního roku otevřena stálá expozice všech slavných modelů Porsche.

Moderní architektura XVI. - Hundertwasserův dům
Hundertwasserův dům ve Vídni, který patří od svého otevření v roce 1985 k největším návštěvnickým magnetům rakouské metropole, slaví své dvacáté narozeniny.

Moderní architektura ve světě VIII. - Hala Globen ve Stockholmu
Obří golfový míček. Přesně tato tři slova asi nejlépe vystihují podobu kulovité dominanty švédské metropole. Tou je hala Globen neboli Globe Arena, víceúčelový stadion, který nejvíce proslavil hokej (plocha je zaledněna nepřetržitě od září do dubna), ale podobně jako v české Sazka Areně se zde koná vedle sportovních akcí také řada kulturních vystoupení.

Bytové a řadové rodinné domy Romance
V klidné lokalitě Praha-Uhříněves, v blízkosti vodních ploch Nadýmač a Hostice, vzniká pod názvem Romance soubor bytových a rodinných domů. Výhodou je komorní atmosféra bydlení v sousedství přírody, mínusem větší vzdálenost do centra metropole.

Moderní architektura IX. - Loosova vila
Mezi nejvýznamnější funkcionalistické stavby v České republice patří takzvaná Loosova neboli Müllerova vila v pražských Střešovicích. Skvost meziválečné architektury navrhl Adolf Loos společně s architektem Karlem Lhotou.