Loftcube nabízí mobilní bydlení na střechách domů
29.12.2005
Pokud hodně cestujete mezi velkými městy, pak je právě pro vás jako dělaný unikátní projekt bydlení v buňce německého designéra Wernera Aisslingera nazvané loftcube. Jeho domeček totiž může cestovat přímo s vámi - na vybranou a pronajatou střechu mrakodrapu či panelového domu vám ho vždy jednoduše přemístí helikoptéra
Aisslinger vymyslel koncept úsporného bydlení na plochých a nevyužitých střechách vysokých domů už před pár lety, předloni jej představil na několika výstavách moderní architektury, vedle Berlína nebo Amsterodamu také v rámci přehlídky Designblok 03.
Podle jeho slov je loftcube jeho vizí o bydlení pro novodobé nomády, kteří žijí minimalisticky a hodně cestují. Z jeho moderně pojatého, zakulaceného obydlí na čtyřech metrových nohách je navíc také krásný výhled a nic mu nestíní, takže je uvnitř spousta světla, které lze tlumit dřevěnými žaluziemi.
Domek má rozlohu necelých 40 metrů čtverečních a dělí se na obývací část, ložnici, kuchyň a koupelnu, přičemž jednotlivé místnosti jsou naznačeny posuvnými paravány. V exteriéru i interiéru bylo použito mnoho nových materiálů firmy DuPont, například bílý vakuově tvarovaný plast Corian či stavební materiály Antron a Zodiaq. Nechybí tady ani exotické dřevo Bankirai nebo barevné akrylové sklo.
Domek má také několik pozoruhodností. Jednou z nich jsou bílé oblázky před vstupem do koupelny, které jednak masírují nohy, a jednak rychle pohlcují vodu. Další zajímavostí je kuchyň vytvarovaná z jednoho kusu bez jediné spáry či jediná vodovodní baterie využitelná jak v koupelně, tak v kuchyni ve dřezu. Vedle verze k bydlení navrhl Aisslinger také loftcube jako kancelář.
Pokud vás pozoruhodný projekt netradičního bydlení německého designéra zaujal, jistě vás bude zajímat i jeho cena. První pořizovací náklady vycházely na zhruba 55 tisíc euro, autor však doufal, že při sériové výrobě cena klesne na méně než polovinu. V současné době na oficiálních stránkách projektu www.aisslinger.de přesná cena uvedena není, je však možné dozvědět se ji na požádání.
Autor: efa
Články s podobnou tématikou
Moderní architektura XXI. - Český dům v Malmö
Bydlení v oblacích
Ledový hotel pro příznivce netradičního bydlení
Článek byl zobrazen 15735 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místSchody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Kvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.Tepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.Domácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9
Další články na téma Architekti a projektanti

Moderní architektura XX. – Krematorium Brno
Mezi dvěma světovými válkami vzniklo v Brně mnoho pozoruhodných staveb moderní architektury, mezi nimi i několik objektů architekta Ernsta Wiesnera. Jednou z nich je i monumentální stavba Krematoria.

Čeští studenti uspěli s projektem AIR House na soutěži v USA
Může existovat dům, jehož jediným zdrojem energie je Slunce? Ano, může! Veřejnost o tom přesvědčili čeští studenti, kteří navrhli a postavili energeticky soběstačný dům s názvem AIR House. S tímto unikátním domem budoucnosti uspěli dokonce v USA, na prestižní soutěži Solar Decathlon 2013, kde se umístili na třetím místě.

Moderní architektura ve světě XXXI. – Park národů v Lisabonu
Daleko od pravoúhlého centra s obchůdky a kavárnami, kus od křivolakých uliček staré Alfamy, ale poměrně blízko letiště vyrostla před 15 lety nová lisabonská čtvrť. Park národů (Parque das Nacoes) tepe životem moderního města a progresivní architektury.

Pilný podzim v ES
Letošní podzim v ES bude navzdory krizi doslova plný novinek. Díky pomalejšímu růstu počtu klientů mohla fima o něco více času věnovat rozvoji programů a služeb. „Jsem nadšený z každého vylepšení, které můžeme klientům nabídnout. Celé léto jsme tvrdě pracovali a energie věnovaná na vylepšení bude určitě znát,“ říká David Mencl, ředitel ES.

Moderní architektura XIII. - Janáčkova konzervatoř Ostrava
Od roku 1996 zdobí ostravskou Českobratrskou ulici v centru Ostravy nový komplex budov Janáčkovy konzervatoře. Rozlehlá budova oranžovohnědé barvy je tvořena historickou školní budovou a novou přístavbou.

Loftcube nabízí mobilní bydlení na střechách domů
Pokud hodně cestujete mezi velkými městy, pak je právě pro vás jako dělaný unikátní projekt bydlení v buňce německého designéra Wernera Aisslingera nazvané loftcube. Jeho domeček totiž může cestovat přímo s vámi - na vybranou a pronajatou střechu mrakodrapu či panelového domu vám ho vždy jednoduše přemístí helikoptéra

Moderní architektura XXIV. - Zastávka v Liberci
David Černý, autor proslulých miminek na Žižkovské věži, sochy obráceného koně na Václavském náměstí či čůrajících postav před pražským podnikem Hergetova cihelna, oživil jednu jinak fádní křižovatku v centru Liberce.

Nový stavební zákon a projekty rodinných domů
Od 1. 7. 2024 začal platit nový stavební zákon. Zavedených změn je celá řada, zaměřili jsme se na ty, které se týkají projektování novostaveb typových a individuálních rodinných domů.