Nízkoenergetická a pasivní výstavba: nová výzva pro projektanty
03.10.2016
Téměř nulová energetická náročnost – od začátku roku 2016 nutnost pro domy veřejné správy se zastavěnou plochou nad 1500 m2, od ledna 2020 potom pro úplně všechny nově vznikající stavby. Stejně jako bude v následujících letech stoupat počet veřejných i soukromých staveb, které budou vyhlášce podléhat, bude stoupat i poptávka po projektantech schopných dodržet podmínky pro nízkoenergetické a pasivní stavby.
Zajímá vás, jak se můžete vy nebo vaši zaměstnanci v této oblasti vzdělat? Zjistěte více o kurzu Nízkoenergetická a pasivní výstavba, který vás po odborné stránce kompletně připraví.
Nové přísné podmínky přehledně a srozumitelně
Desetidenní kurz se dopodrobna zabývá jak stavebními a technickými, tak ekonomickými a legislativními aspekty energetické problematiky. Zkušení lektoři proberou témata týkající se stavebního řešení budovy a ekonomiky nízkoenergetické a pasivní výstavby. Seznámí také svnitřním zařízením těchto budov – jde například o systémy vytápění, osvětlení nebo alternativní zařízení.
Šetření má zelenou. Staňte se součástí aktuálních programů
Právě nyní je (a v horizontu několika dalších let bude) aktivních několik dotačních programů, kterých lidé využívají k financování energeticky úspornějšího bydlení. Jedním z nich je například program „Nová zelená úsporám“, který podporuje energeticky úsporné rekonstrukce rodinných domů a využívání obnovitelných zdrojů energie.
V rámci školení nezůstal bokem právě ani tento program. Po absolvování odborného kurzu totiž účastníci dokáží zpracovat potřebné dokumenty a také v rámci „Nové zelené úsporám“ vypracovat odborný posudek. Výhodou kurzu je i to, že v rámci přednášek získáte rovněž znalosti potřebné k vypracování PENB neboli průkazu energetické náročnosti budovy. Ten je třeba zpracovat pro každou nově vznikající stavbu i starší nemovitost určenou k prodeji.
Praxe v terénu: návštěva inteligentního domu i reálné příklady
Nejde přitom jen o teorii, kterou budou posluchači pasivně přijímat. Součástí 10 výukových dní jsou praktická cvičení a výpočty příkladů pod vedením lektorů. Zajímavá je také exkurze do tzv. inteligentního domu, v němž je vytápění, větrání, osvětlení nebo například stínění oken řízeno pomocí softwaru. Exkurze zahrnuje detailní seznámení s principem řízení jednotlivých funkcí i ukázku toho, jak se takový software programuje.
Pro koho je odborný kurz vhodný?
Školení Nízkoenergetická a pasivní výstavba se bude hodit projektantům, autorizovaným inženýrům, technikům, stavebníkům atp. Jeho náplň odpovídá jak aktuálním požadavkům, které platí od začátku roku 2016, tak samozřejmě i těm, které začnou pro jednotlivé typy a velikosti staveb platit v nejbližších měsících a letech.
- PR článek -
Článek byl zobrazen 5281 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Kvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Domácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9Tepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých míst
Další články na téma Architekti a projektanti

Bydlení čtenářů - rodinný dům objímající zahradu
Rušná silnice v těsné blízkosti pozemku společně s okrajem sídliště byly hlavními omezujícími prvky, které ovlivnili návrh této stavby. Dům jsme tedy nechali ze strany od silnice obejmout pozemek a tím jsme vytvořili prostornou a klidnou zahradu.

Moderní architektura ve světě XIX. - Zelená architektura
V pražské Galerii Jaroslava Fragnera byl 30. října v nově zrekonstruovaných prostorách odstartován rozsáhlý mezinárodní výstavní projekt s názvem Zelená architektura. Do poloviny prosince si tady můžete prohlédnout čtyři paralelní výstavy věnované nízkoenergetickým, pasivním a ekologickým stavbám.

Moderní architektura ve světě XXIX. - Absolute Towers v Kanadě
Zhruba před měsícem se v Praze konal pátý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week 2011. Jedním z hostů letošního ročníku byl čínský architekt Ma Yansong. O Praze prohlásil, že mu připadá trochu nudná a tuctová, máme podle něj málo moderních staveb. "Proč je tady jen Tančící dům?" ptal se.

Právě vychází nové pokračování katalogu rodinných domů NÁŠ DŮM XXI
V novém vydání naleznete rodinné domy ALICE a MILANO s garantovanou cenou již od 1 milionu. Ceny jsou garantovány realizační firmou po celé ČR. Katalog nabízí dále velký výběr 550 projektů rodinných domů navržených a projektovaných ve 4 energetických standardech (nárocích na spotřebu energie pro vytápění) - Vyhovujícím, Úsporném, Nízkoenergetickém nebo Pasivním.

Moderní architektura ve světě VIII. - Hala Globen ve Stockholmu
Obří golfový míček. Přesně tato tři slova asi nejlépe vystihují podobu kulovité dominanty švédské metropole. Tou je hala Globen neboli Globe Arena, víceúčelový stadion, který nejvíce proslavil hokej (plocha je zaledněna nepřetržitě od září do dubna), ale podobně jako v české Sazka Areně se zde koná vedle sportovních akcí také řada kulturních vystoupení.

Moderní architektura XXII. – Mezinárodní cenu má Norská opera
Budova Norské národní opery a baletu se stala vítězem ceny Evropské unie pro současnou architekturu - Mies van der Rohe Award 2009. Operní budova v Oslu, která připomíná kru vynořující se z fjordu, je dílem architektonického studia Snøhetta.

Moderní architektura XXI. - Český dům v Malmö
V rámci výstavy European Village (Evropská vesnice), která byla součástí projektu City of Tomorrow (Město zítřka) evropského stavebního veletrhu Bydlení 2001, vyrostla ve švédském Malmö unikátní třípodlažní vila s názvem Český dům.

Moderní architektura ve světě XVII. - Allianz Arena Mnichov
Sto dvacet tisíc metrů krychlových betonu, dvaadvacet tisíc tun oceli nebo 100 kilometrů kabelů - tak obrovské množství materiálu bylo použito při stavbě fenomenálního fotbalového stadionu v německém Mnichově, který je jedním z nejmodernějších, největších a zároveň i nejdražších stadiónů na světě.