Nízkoenergetická a pasivní výstavba: nová výzva pro projektanty
03.10.2016
Téměř nulová energetická náročnost – od začátku roku 2016 nutnost pro domy veřejné správy se zastavěnou plochou nad 1500 m2, od ledna 2020 potom pro úplně všechny nově vznikající stavby. Stejně jako bude v následujících letech stoupat počet veřejných i soukromých staveb, které budou vyhlášce podléhat, bude stoupat i poptávka po projektantech schopných dodržet podmínky pro nízkoenergetické a pasivní stavby.
Zajímá vás, jak se můžete vy nebo vaši zaměstnanci v této oblasti vzdělat? Zjistěte více o kurzu Nízkoenergetická a pasivní výstavba, který vás po odborné stránce kompletně připraví.
Nové přísné podmínky přehledně a srozumitelně
Desetidenní kurz se dopodrobna zabývá jak stavebními a technickými, tak ekonomickými a legislativními aspekty energetické problematiky. Zkušení lektoři proberou témata týkající se stavebního řešení budovy a ekonomiky nízkoenergetické a pasivní výstavby. Seznámí také svnitřním zařízením těchto budov – jde například o systémy vytápění, osvětlení nebo alternativní zařízení.
Šetření má zelenou. Staňte se součástí aktuálních programů
Právě nyní je (a v horizontu několika dalších let bude) aktivních několik dotačních programů, kterých lidé využívají k financování energeticky úspornějšího bydlení. Jedním z nich je například program „Nová zelená úsporám“, který podporuje energeticky úsporné rekonstrukce rodinných domů a využívání obnovitelných zdrojů energie.
V rámci školení nezůstal bokem právě ani tento program. Po absolvování odborného kurzu totiž účastníci dokáží zpracovat potřebné dokumenty a také v rámci „Nové zelené úsporám“ vypracovat odborný posudek. Výhodou kurzu je i to, že v rámci přednášek získáte rovněž znalosti potřebné k vypracování PENB neboli průkazu energetické náročnosti budovy. Ten je třeba zpracovat pro každou nově vznikající stavbu i starší nemovitost určenou k prodeji.
Praxe v terénu: návštěva inteligentního domu i reálné příklady
Nejde přitom jen o teorii, kterou budou posluchači pasivně přijímat. Součástí 10 výukových dní jsou praktická cvičení a výpočty příkladů pod vedením lektorů. Zajímavá je také exkurze do tzv. inteligentního domu, v němž je vytápění, větrání, osvětlení nebo například stínění oken řízeno pomocí softwaru. Exkurze zahrnuje detailní seznámení s principem řízení jednotlivých funkcí i ukázku toho, jak se takový software programuje.
Pro koho je odborný kurz vhodný?
Školení Nízkoenergetická a pasivní výstavba se bude hodit projektantům, autorizovaným inženýrům, technikům, stavebníkům atp. Jeho náplň odpovídá jak aktuálním požadavkům, které platí od začátku roku 2016, tak samozřejmě i těm, které začnou pro jednotlivé typy a velikosti staveb platit v nejbližších měsících a letech.
- PR článek -
Článek byl zobrazen 5060 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy
Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.Dřevěné šperky a bytové dekorace
Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.
Další články na téma Architekti a projektanti
VyVolení & Big Brother: Život v luxusní kleci
Český národ má novou zábavu - sleduje po večerech soutěžící reality show VyVolení a Big Brother, kteří se dobrovolně nechali zavřít na tři měsíce do luxusního domu. Je však život v něm opravdu tak báječný, pohodlný a luxusní? A neohrožuje zdraví?
Moderní architektura V. - Danube House
Zářnou ukázkou moderní architektury 21. století je kancelářská budova na Rohanském ostrově v pražském Karlíně. První vlaštovka odvážného projektu River City Prague je totiž vedle zajímavého architektonického řešení jednou z prvních ekologických staveb nejen u nás, ale i ve světě.
Moderní architektura ve světě XXV. - Centrum mládeže u Madridu
Určitě ho má mnoho z vás doma. Maličký hlavolam z několika špičatých kostiček, ze všech stran různě šikmo zkosených, z nichž je možné poskládat hvězdičku. Možná právě jej anebo jen obyčejné papírové origami měli před očima španělští architekti ze studia Mi5 Arquitectos při přípravě projektu centra pro mladé poblíž španělského Madridu. Alespoň plány na oficiálním webu vypadají přesně jako návody na papírové skládačky.
Nízkoenergetická a pasivní výstavba: nová výzva pro projektanty
Téměř nulová energetická náročnost – od začátku roku 2016 nutnost pro domy veřejné správy se zastavěnou plochou nad 1500 m2, od ledna 2020 potom pro úplně všechny nově vznikající stavby. Stejně jako bude v následujících letech stoupat počet veřejných i soukromých staveb, které budou vyhlášce podléhat, bude stoupat i poptávka po projektantech schopných dodržet podmínky pro nízkoenergetické a pasivní stavby.
Moderní architektura ve světě VII. - Kolektivní bydlení podle Le Corbusiera
Sociolog urbanismu či apoštol moderny. Tak se přezdívalo Le Corbusierovi, původem švýcarskému architektovi, kterého mnozí mylně považují za Francouze, neboť k této zemi sám inklinoval.
Moderní architektura ve světě XI. - Guggenheimovo muzeum Bilbao
Před deseti lety se z do té doby poměrně neznámého přístavního severošpanělského městečka Bilbao stala doslova přes noc turistická atrakce první kategorie. Podél řeky Nervión vyrostla monumentální budova z titanu, skla a vápence, jedná se o jedno z tzv. Guggenheimových muzeí disponujících rozsáhlými sbírkami moderního umění.
Dřevostavby - rychle, kvalitně a levně
Přesvědčte se na dnech otevřených dveří v Hradci Králové. Společnost MS Haus s.r.o. pořádá v sobotu a v neděli 18 - 19. června 2011 v Hradci Králové - Plotištích dny otevřených dveří, na který srdečně zve nejen ty, kteří mají zájem o dřevostavby, ale i ty kteří ještě o kvalitách dřevostaveb pochybují.
Dům snů – dřevostavba v přímém přenosu
Na počátku reality show Dům snů se deset vybraných soutěžících párů seznámilo s pozemkem i projektem. Netradiční projekt, jehož výsledkem má být luxusní bydlení v hodnotě 13 miliónů korun, se realizoval čtyři měsíce. Odborníci pro ně hned ze startu připravili nelehký úkol. Museli se dohodnout na konečné podobě svého domu snů.